16 есдүгээр
1901 жил Санкт-Петербург Хөлбөмбөгийн Аварга Шалгаруулах Тэмцээн 395 Энэ зохион байгууллаа есдүгээр сараас 2-р сарын 14. Энэ нь анх удаа хотын аварга шалгаруулах тэмцээн зохион байгуулсан Санкт-Петербург Хөлбөмбөгийн Лиг. Ялагч нь анхны эзэн Aspden Аяга байсан клуб "Nevka".
1902 жил Санкт-Петербург Хөлбөмбөгийн Аварга Шалгаруулах Тэмцээн 396 Энэ зохион байгууллаа р сарын 14 аравдугаар сар 26. Энэ нь байсан хоер дахь хот аварга шалгаруулах тэмцээн зохион байгуулсан Санкт-Петербург Хөлбөмбөгийн Лиг. Ялагч болон эзэмшигчийн Aspden Аяга байсан Невский клуб.
1914 жил Petrograd Хөлбөмбөгийн Аварга Шалгаруулах Тэмцээн 392 Энэ нь зохион байгуулсан нь наймдугаар сарын 23-аравдугаар сарын 12. Энэ нь XIV хотын аварга шалгаруулах тэмцээн зохион байгуулсан Petrograd Хөлбөмбөгийн Лиг. Ялагч дунд анхны баг ангийн "А" байсан баг "Спорт".
1934 жил Ленинградын Хөлбөмбөгийн Аварга Шалгаруулах Тэмцээн 390 Энэ нь зохион байгуулсан нь Сарын 19-аравдугаар сар 24. Их аварга шалгаруулах тэмцээн зохион байгуулж спорт хэсгийг дор Ленинградын Бүс нутгийн Зөвлөл, Үйлдвэрчний (LOSPS) болон Ленинградын Бүс нутгийн Зөвлөлийн Физик Соел (LOSFC) гэж нэг аварга шалгаруулах тэмцээн — өндөр бүлэг (энэ улирал гэж нэрлэдэг "тэргүүн бүлэг") тоглож байсан аварга шалгаруулах тэмцээн нь Ленинградын, бусад бүх бүлэг — ын аварга шалгаруулах тэмцээн нь LOSPS.
1935 жил Ленинградын Хөлбөмбөгийн Аварга Шалгаруулах Тэмцээн 391 Энэ нь зохион байгуулсан нь Сарын 18-аравдугаар сарын 12. Их аварга шалгаруулах тэмцээн зохион байгуулж спорт хэсгийг дор Ленинградын Бүс нутгийн Зөвлөлийн Физик Соел (LOSFC) болон Ленинградын Бүс нутгийн Зөвлөл, Үйлдвэрчний (LOSPS). Ялагч дахь хэсгийн "A" байсан баг "Dynamo".
1943 жил Хотын Аварга шалгаруулах besieged Ленинградын 385 Хотын аварга шалгаруулах тэмцээн болж өнгөрлөө (долдугаар сарын 4-аравдугаар сарын 31), нь 20 баг оролцлоо. Аварга хот байсан баг Bystrov цэргийн нэгж, төлөөлж буй нөөцийн хэлтэс дор тушаалыг Я. Г. Bystrov.
1953 жил Тэмцээн нэр дэлхийн шатрын Аварга хооронд дэлхийн аварга 257 Тоглолтын нэр нь Дэлхийн Шатрын аварга хооронд дэлхийн аварга Л. Rudenko мөн өрсөлдөгч Е. Быкова зохион байгууллаа аас наймдугаар сарын 15-есдүгээр сарын 20, 1953 онд Ленинградын. Тоглоом тоглож байсан Гэрт Физик Соел Ажилчид (22 Khalturina Гудамж).
1971 жил 39 ЗХУ-ын Шатрын Аварга шалгаруулах тэмцээн 270 Энэ нь зохион байгуулсан нь есдүгээр сарын 15-аравдугаар сар 17, 1971 онд Ленинградын.
1985 жил Виктор Viktorovich Panaev төржээ 579 Оросын дугуйчин, дугуйн дасгалжуулагч. Гишүүн оху-ын шигшээ баг (2002-2006). Оролцогч нь Giro сItalia шатны уралдаан. Спортын мастер, олон улсын жишигт дугуйн (2003).
1999 жил УЕФА-гийн Цомын сугалаа итали гаж Болонья 225 Zenit тоглож, албан есны олон улсын тэмцээн дээр анх удаа Petrovsky Цэнгэлдэх хүрээлэн гэж нэг хэсэг УЕФА Цомын сугалаа итали гаж Болонья (0: 3)
2007 жил Эцсийн тэмцээн нь XXV Эрэгтэй Европын Волейболын Аварга шалгаруулах тэмцээн 326 Энэ нд зохион байгуулсан волейболын шүүх Оху — д Олимпийн Спорт Цогцолбор, Москва болон Yubileyny Спортын Ордон, Санкт-Петербургийн-р сарын 6-16, 2007.
2010 жил Эхлэх оросын Боксын Аварга шалгаруулах тэмцээн 374 Энэ сард зохион Санкт-р сарын 16-25.
2022 жил Би-нд Бүх оросын Зуны Спортын Тэмцээн 2022 402 Энэ нь аас зохион наймдугаар сарын 10-аравдугаар сар 2, 2022 хооронд сэдвээр оху-ын дунд хүчтэй тамирчид. Тэмцээн зохион байгуулж байгаа үед спортын байгууламж 12 бүс нутагт Оху-ын 39 спорт. Бүх оросын Спортын Тэмцээн хүчтэй юм Яамнаас зохион байгуулсан Спорт, оросын Холбооны улс
Нэгдүгээр
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 Олон улсын Эмэгтэйчүүдийн Спортын Өдөр
| 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 | 31 |
Хоердугаар сар
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 Өвлийн Спортын Өдөр Оху-ын
| 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 Олон улсын Төг Дайны Өдөр
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 |
марта
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 Дэлхийн Kabaddi Өдөр
|
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
дөрөвдүгээр
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Дэлхийн Ширээний Теннисний Өдөр
| 7 |
8 | 9 | 10 Golfer Өдөр
| 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 Kickball Өдөр
| 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 Олон Улсын Тоглоом Туз-Ийн Өдөр
| 30 |
Болно
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 Өдөр Хөдөлгөөн-Эрүүл мэнд
| 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 Дэлхийн Нордикийн Алхах Өдөр
| 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Сарын юм
2024
Долдугаар сарын
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 Олон улсын Спортын Сэтгүүлч Өдөр
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Esports Өдөр Оху-ын
|
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 Олон Улсын Шатрын Өдөр
| 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 Skydiver Өдөр Оху-ын
| 27 | 28 |
29 | 30 | 31 |
наймдугаар
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 Олон Улсын Mountaineering Өдөр
| 9 Волейболын төрсөн өдөр нам
| 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
есдүгээр
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 Мини Гольф Өдөр
| 22 |
23 Draughts Өдөр
| 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 |
Аравдугаар юм
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 Бүх Оросын Алхах Өдөр
| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 Бүлгээр Өдөр
| 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 Дэлхийн Жүдо Бөхийн Өдөр
| 29 Бүх Оросын Гимнастик Өдөр
| 30 Дасгалжуулагч Өдөр Оху-ын
| 31 |