17 օգոստոսի
1925 տարի ԽՍՀՄ շախմատի 262 է ունեցել օգոստոսի 11-ի սեպտեմբերի 6-ին 1925 թ. Լենինգրադում. Հանդիսավոր բացումը տեղի է ունեցել օգոստոսի 10-ին գիտնականների Տանը. Մրցաշարում բացակայել են կիեւի մաեստրո Ֆ. Պ. Богатырчук, Բելառուսի չեմպիոն Ս. Կ. Ռոզենթալը եւ մաեստրո ա. Ա. Смородский.
1933 տարի առաջնությունը ԽՍՀՄ շախմատի 263 է ունեցել օգոստոսի 16-ից սեպտեմբերի 9-ը 1933 թ. Լենինգրադում.
1934 տարի Լենինգրադի ֆուտբոլի 390 է ունեցել մայիսի 19-ի հոկտեմբերի 24-ին: Առաջնությունն անցկացվել է մարզական секциями երբ Լենինգրադի մարզային խորհրդում արհեստակցական միությունների (ЛОСПС) և Լենինգրադի մարզային խորհրդում ֆիզիկական կուլտուրայի (ЛОСФК) որպես մեկ միասնական առաջնություն բարձրագույն խումբ (այս մրցաշրջանում носившая անվանումը առաջին խումբը) разыгрывала առաջնությունը Լենինգրադի, բոլոր մյուս խմբի առաջնությունը ЛОСПС.
1935 տարի Լենինգրադի ֆուտբոլի 391 է ունեցել մայիսի 18-ի հոկտեմբերի 12-ին: Առաջնությունն անցկացվել է մարզական секциями երբ Լենինգրադի մարզային խորհրդում ֆիզիկական կուլտուրայի (ЛОСФК) և Լենինգրադի մարզային խորհրդում արհեստակցական միությունների (ЛОСПС). Հաղթող A խմբում թիմը դարձել Դինամոյի հետ ։
1943 տարի քաղաքի блокадном Լենինգրադում 386 Գավաթ քաղաքի (օգոստոսի 15-ին — սեպտեմբերի 5; 32 մասնակից), որը շահել է թիմը Դինամո (Ա. Таубин, Ժգ. Հարվածային, Ս. Եգորով, Իշխան Աչք, Ժգ. Щеколев, Վ. Սեմյոնովը, Վ. Кучин, Վ. Օվչիննիկով, Ա. Вороханов, Ք. Լևին, Բ. Նիկիտինը) և պատանիների առաջնություն քաղաքի.
1943 տարի քաղաքի блокадном Լենինգրադում 385 առաջնությունը քաղաքի (հուլիսի 4-ին — հոկտեմբերի 31-ին), որին մասնակցում էին 20 թիմեր ։ Չեմպիոն քաղաքի թիմը զորամասի Быстрова, որը ներկայացնում запасную дивизию հրամանատարության ներքո Յ. Ք. Быстрова.
1953 տարի dj շախմատի միջեւ չեմպիոն 257 dj շախմատի միջեւ չեմպիոն Լևոն Աղբյուր եւ претенденткой Ե. Быковой տեղի է ունեցել օգոստոսի 15-ից սեպտեմբերի 20-ը 1953 թ. Լենինգրադում. Խաղ տարվել Տանը աշխատողների ֆիզիկական կուլտուրայի (փ Халтурина, դ 22).
1966 տարի Է Транденков Իգոր Леонидович 107 արծաթե մեդալակիր, Օլիմպիական խաղերի թեթև աթլետիկայի
1995 տարի Է Клюквина Աննա Սերգեյի 520 վարպետ ռոդ. 17.08.1995 Մարզիչները :Սոկոլովը Ի. Ա. Երյոմենկոն Ա. Վ. Բաժանմունք: աթլետիկա -արգելավազք
2006 տարի կանանց մինչեւ 20 տարեկան է 361 անցկացվել են չորս մարզադաշտերում քաղաքի ՄոսկվայիԴինամոն, Լոկոմոտիվը, անվան Մարզադաշտ Էդուարդ Стрельцова, Մերձմոսկովյան) և Պետրովսկի մարզադաշտում Սանկտ-Պետերբուրգում:
2012 տարի առաջնություն լողափնյա ֆուտբոլի 432 է ունեցել մայիսի 30-ից — 19 օգոստոսի 2012. Եզրափակիչ փուլը տեղի է ունեցել Սանկտ-Պետերբուրգում 19 օգոստոսի 2012-ի թիմերի միջև Լոկոմոտիվ եւ Բյուրեղյա և ավարտվել է երկաթուղայինների.
2022 տարի Համառուսաստանյան Սպարտակիադան ամառային մարզաձեւերի 2022թ. 402 է օգոստոսի 10-ից հոկտեմբերի 2-ին 2022 թվականի սուբյեկտների միջեւ է ՌԴ շրջանում ուժեղագույն մարզիկների: Մրցումներն անցկացվում են մարզական օբյեկտներում 12 տարածաշրջաններից Ռուսաստանի 39 մարզաձեւերում: Կազմակերպիչն է Համառուսաստանյան սպարտակիադայի ուժեղագույն հանդես է գալիս սպորտի Նախարարությունը Ռուսաստանի Դաշնության
հունվարի
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 Կանանց միջազգային սպորտային օր
| 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 | 31 |
փետրվարի
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 Օրը հյուրերին
| 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 Միջազգային օրը перетягивания պարան
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 |
մարտի
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 Համաշխարհային օրն է кабадди
|
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
մարտի
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Համաշխարհային օրն սեղանի թենիս
| 7 |
8 | 9 | 10 Օրը гольфиста
| 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 Օրը кикбола
| 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 Միջազգային սեղանի խաղեր
| 30 |
մայիսի
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 Օրը շարժման առողջության համար
| 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 Համաշխարհային օրն է սկանդինավյան քայլել
| 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
հունիսի
2024
հուլիսի
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 Մարզական լրագրողի միջազգային օրն է
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Օրը Կիբեռսպորտի Ռուսաստանում
|
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 Շախմատի միջազգային օրը
| 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 Օրը պարաշյուտիստի Ռուսաստանում
| 27 | 28 |
29 | 30 | 31 |
օգոստոսի
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 Քարտեզի օրը
| 9 Ծննդյան վոլեյբոլի
| 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
սեպտեմբերի
2024
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 Օրվա մինի-գոլֆ
| 22 |
23 Օրը խաղաքարերի
| 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 |
հոկտեմբերի
2024